členové

4. února 2007 v 10:44 | zuzaves |  Arctic Monkeys
Alex TurnerAl (ročník 1986) je zpěvák a kytarista kapely. Spolu s Andym a Mattem navštěvoval Stocksbridge High School. Svoji první kytaru dostal k Vánocům 2001. Před Monkeys pracoval v baru v koncertní čtvrti. Často je srovnáván s Jarvisem Cocker (Pulp), protože ten také píše v textech o svém životě a věcech okolo. Al si velice hlídá svůj soukromý život, ale přesto vyšla v časopise Rolling Stone fotka, na které se líbá se svojí přítelkyní Johannou. V prosinci 2005 byl časopisem NME zvolen nejvíc cool mužem planety. Jeho otec je učitel hudby a matka němčiny. Když byl mladší, hrál na piano. Podle médií je nejméně komunikativní člen kapely a každou svoji odpověď pečlivě zvažuju. Hraje na Fender Stratocaster, barva "Arctic white".


Jamie Cook

Narodil se 8. července 1985. V kapele působí jako kytarista. S Alem jsou téměř sousedi ve čtvrti High Green a stejně jako on, také dostal k Vánocům 2001 svoji první kytaru. Je hodně otevřený, jedno prohlásil: "Nemohl bych se dívat, jak se z nás stává kapela typu Coldplay, bylo by to děsně nudné. Vydat album a pak každé tři roky hrát ty stejné písničky, noc co noc. Musí to být skutečně deprimující. Někdo tohle možná dělá rád, ale my bychom nemohli." Nesnáší tisk a rozhovory. Hraje na Fender Telecaster (po vystoupení v SNL kytaru rozbil o zesilovač). Stejně jako většina kapely stále ještě bydlí v Sheffieldu s rodiči.


Matt Helders

Bubeník Monkeys, který také bydlí v High Green a navštěvoval Stocksbridge High School. V kapele má ještě funkci back vokalisty (největší part má v songu "You probably couldnt see for the lights ... ). V prosinci 2005 pro jeden časopis uvedl, že má přítelkyni, se kterou se ovšem stýkal dávno předtím, než byli slavní. Také jednou prohlásil:" Na střední jsme byli fanoušci rapu, což má vliv na naši hudbu pořád." Nebo se vyjádřil i k jejich pověstnému sheffieldskému přízvuku:"Když mluvíme mezi songy na koncertech, používáme normální akcent ... vypadá to ale blbě." Je pověstný svým humorem.


Nick O´Malley

Narodil se 5. července 1985. Do kapely přišel poté, co se Andy rozhodl nezúčastnit se turné po Severní Americe. Jako přítel kapely a basista The Dodgems byl navržen jako dočasná náhrada. Svoje první vystoupení s Monkeys absolvoval při tajném koncertu 28. května v londýnské hospodě Old Blue Last. Hned na začátek se mu povedlo zlomit si při cestě z jedné pařby ruku, a tak celé turné odehrál s dlahou. Poté, co Andy definitivně odešel, Monkeys oznámili, že s nimi odehraje všechna letní vystoupení, v současné době byl oficiálně uznán jako nový basák kapely.


Andy Nicholson - již bývalý člen

Jako jediný z kapely nebydlí v High Green, nýbrž v sousední Hillsborough. Prohlásil:"Nevypadáme jako superstars .. myslím si, že když na nás lidé koukají, tak si myslí - Jsou to jen normální lidé, kteří dělají dobrou hudbu." Kvůli údajnému vyčerpání se rozhodl neabsolvovat s kapelou turné po Severní Americe. 19. června pak na oficiálních stránkách vyšlo prohlášení o ukončení jeho působení v Monkeys.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama